Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
30

نخستین جلسه هم اندیشی تولیدکنندگان آهن اسفنی صبح امروز 30 آذر ماه در دفتر انجمن برگزار شد.

سید حسین احمدی، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان این که آهن اسفنجی پیش نیاز اصلی صنعت فولاد و مهمترین بخش اثرگذار در رشد ظرفیت های فولادی است گفت: بخش آهن اسفنجی در فولاد بیشترین مصارف انرژی در اب و گاز را در مقایسه با بخش های دیگر این صنعت دارد.

وی همچنین افزود: با توجه به سازگاری آهن اسفنجی با محیط زیست و اشتراک منابع گازی ایران با کشورهای همسایه، باید تولید آهن اسفنجی را متناسب با امکانات تقویت کنیم. 

احمدی همچنین موضوع ارتقای استانداردها و استفاده از فن اوری های نوین برای کاهش مصرف انرژی در واحدهای آهن اسفنجی را از دیگر موضوعات مهم مورد بحث در این جلسه برشمرد و گفت: اخیرا بعد از برجام و طی رفت و آمدهای صورت گرفته شرکت هایی مثل میدرکس در خصوص کاهش میزان مصرف انرژی و افزایش راندمان تولید در واحدهای آهن اسفنجی اعلام امادگی کردند.

وی همچنین افزود:در این جلسه مقرر شد یک هماهنگی بین واحدهای تولیدکننده اهن اسفنجی برای ارتقای استانداردهای تولید و دستیابی به فناوری های روز، ایجاد شود.

احمدی همچنین عنوان کرد: از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه تعادل و توازن تولید و فروش و قیمت بود و همان طور که در رسته های دیگر واحدهای تولیدی به یک هماهنگی رسیده اند در این رسته هم برای عرضه و تقاضا تعاملاتی اندیشیده شد و در دستور کار قرار گرفت.

احمدی همچنین با اشاره به اعمال محدودیت یا قطع ناگهانی گاز در فصل زمستان افزود: در واحدهای فولادی بیش از 90درصد مصرف گاز در اهن اسفنجی است و همچنین تکنولوژی واحدهای آهن اسفنجی برای شرکت گاز مشخص نیست.قطع ناگهانی گاز یا اعمال محدودیت های خارج از دستورالعمل ها ی فنی و مهندسی به دلیل شوک حرارتی در نسوزها، کاتالیست ها، ریفورمرها و فرایندهای دیگر سبب از بین رفتن یک چهارم عمر مفید تکنولوژی ها می شود.

وی همچنین با بیان این که در این رسته ماهیت کار، مهندسی و استاندارد سازی و کار زیرساختی است گفت: مقرر شد با کمک انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران یک گزارش مهندسی و علمی در خصوص رفع این مشکل تهیه و منعکس شود تا هر زمان که قرار است محدودیت یا قطع گاز اعمال شود از طریق یک مکانیسم صحیح انجام شود که آسیب جدی به این صنعت وارد نشود.

در گروه: اخبار خاص
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: استیل ایران
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها