Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
15

 قیمت نفت در روز نخست معاملات سال 2017 ابتدا به بالاترین رقم 18ماه گذشته رسید، اما بعدا با رسیدن ارزش دلار به بالاترین رقم از سال 20022 تاکنون و برداشت سود توسط تجار، بیش از 2 درصد کاهش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 35 سنت، معادل 2.44 درصد کاهش به 55 دلار و 47 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز یک دلار و 39 سنت، معادل 2.6 درصد کاهش یافت و به 52 دلار و 33 سنت رسید.
 قبل از آغاز روند کاهشی قیمت، به دلیل امیدواری ها به اینکه توافق کاهش تولید موجب کاهش مازاد عرضه موجود در بازار خواهد شد، قیمت هر دو شاخص نفتی به بالاترین رقم از جولای 2015 رسیده بود.
ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، دیروز به بالاترین رقم 144 سال گذشته رسید. این افزایش پس از آن اتفاق افتاد که آمارها نشان داد فعالیت های بخش تولیدی آمریکا در ماه نوامبر بیش از حد پیش بینی افزایش داشته است.
 تقویت ارزش دلار بر کالاهای ارزش گذاری شده به ارز آمریکا از جمله نفت فشار وارد می کند و آن را برای دارندگان سایر ارزها گرانتر می سازد.
 عمان، تولید کنندگاه غیر عضو اوپک هفته گذشته به مشتریان خود اعلام کرد که عرضه نفت خود را در ماه مارس 5 درصد کاهشخ واهد داد. این در حالی است که لیبی، عضو اوپک که از کاهش تولید مستثنی شده، تولید نفت خود را از 600 زهار بشکه در ماه دسامبر به 685 هزار بشکه افزایش داده است.
بر اساس این گزارش، قیمت نفت برنت امروز با 38 سنت افزایش به 55 دلار و 855 سنت رسیده است. قیمت نفت خام آمریکا نیز نسبت به رقم نهایی جلسه گذشته 38 سنت افزایش داشته و به 52 دلار و 71 سنت رسیده است.

 

در گروه: عمومی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: تسنیم
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها