Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
22

طرح فولاد ثامن تا دهه فجر به مرحله بهره برداری می رسد و پروژه آهن اسفنجی چادرملو تا سال آینده وارد مدار تولید می گردد.

محمود نوریان، مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو ضمن بیان این مطلب گفت: پیش بینی می شود فولاد ثامن در اردکان که در اختیار شرکت چادرملو است تا دهه فجر به بهره برداری برسد.

وی در پاسخ به این سوال که “با افتتاح طرح ثامن با توجه به اینکه قرار است ماده اولیه آن (آهن اسفنجی) از آهن و فولاد غدیر ایرانیان تامین گردد سایر واحدهایی که از این مجتمع خرید می کردند به مشکل نخواهند خورد؟” گفت: راه اندازی تا رسیدن به ظرفیت اسمی فولاد زمان بر است و اوایل راه اندازی نیز بیشتر شاهد مصرف آهن قراضه هستیم در نتیجه غدیر ایرانیان همچنان می تواند مواد اولیه فولاد آلیاژی که عمده مصرف کننده غدیر است را تامین کند و مابقی آن را به ما بدهد.

نوریان ادامه داد: بنابراین چون هم، سطح تولید فولاد در واحد در ابتدای راه اندازی پایین است و هم به جهت استفاده از آهن قراضه، مشکلی برای سایر متقاضیان آهن اسفنجی غدیر ایرانیان ایجاد نخواهد شد.

مدیرعامل چادرملو این را نیز خاطرنشان کرد که تا سال آینده آهن اسفنجی چادرملود راه اندازی می شود و درنتیجه این مسئله به طور کلی رفع می گردد.

گفتنی است، ظرفیت فولاد ثامن اردکان یک میلیون تن و قابل افزایش به ۱.۳ میلیون تن است. در این طرح به گفته مسئولان شرکت از بروزترین تکنولوژی ها استفاده شده تا شاهد کاهش مصرف برق و آب باشیم.

در گروه: فولاد
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: چیلان
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها