Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
22

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه اتاق بازرگانی شفافیت و ساده تر کردن صدور کارت بازرگانی را دنبال می‌کند‌،گفت: کارت‌های بازرگانی اکنون در کمتر از ۲۴ ساعت صادر می‌شود اما از میزان صدور کارت‌های یک بار مصرف کاسته شده است. 

مسعود خوانساری عنوان کرد: از مهم‌ترین وظایف اتاق بازرگانی صدور کارت بازرگانی است اما پروسه صدور کارت در گذشته یک معضل بود که برای رفع این مشکل، تلاش‌های زیادی انجام شد. 

وی افزود: کارت‌های بازرگانی اکنون در کمتر از 24 ساعت صادر می شود و به دلیل ایجاد اقدامات شفافیت زا دیگر کمتر کارت‌های یک بار مصرف بازرگانی در اتاق تهران می‌بینید. رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: تمدید بیش از 50 درصد کارت‌های بازرگانی به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و در سال آینده امیدواریم بیش از 90 درصد از تمدید کارت‌های بازرگانی به صورت غیرحضوری انجام شود. 

وی تصریح کرد: کلاس‌های آموزشی برای صدور کارت بازرگانی اجباری شده است که همین موضوع، موجب 20 درصد ریزش برای درخواست کارت بازرگانی شد؛ از 10 روز گذشته نیز سایت مجازی آموزش در این باره راه‌اندازی شده است. 

رئیس اتاق تهران، نرخ ارز را به عنوان یکی از شاه‌کلیدهای اقتصاد توصیف کرد و گفت: اتاق تهران به‌دنبال واقعی شدن نرخ ارز است و نرخ واقعی، نه تنها به منفعت تولید است که شفافیت را هم تقویت می‌کند. خوانساری ابراز امیدواری کرد که دولت در ماه‌های ابتدایی سال 1396 تکلیف واقعی‌کردن نرخ ارز را روشن کند.

در گروه: عمومی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: تسنیم
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها