Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
23

طرح رونق تولید با اختصاص تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی و کشاورزی در حالی طی سال ۹۶ نیز ادامه خواهد یافت که واحدهای صنفی نیز مشمول دریافت تسهیلات خواهند شد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش یافت و در ۱۲۰۶.۵۳ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز جمعه به ۱۱۹۴.۵۵ دلار سقوط کرده بود که پایین‌ترین قیمت در پنج هفته گذشته بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۲۰۶.۳۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه تحت تاثیر انتظارات برای افزایش نرخهای بهره آمریکا در هفته جاری، ۱.۸۰ دلار یا ۰.۲ درصد کاهش یافت و در ۱۲۰۱.۴۰ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود دو درصد کاهش یافت که دومین کاهش هفتگی متوالی بود.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA به رویترز گفت: طلا هفته جاری در قیمت کنونی با  تقاضای خرید روبرو خواهد شد زیرا انتخابات در هلند، تقاضا برای خرید داراییهای امن را تقویت خواهد کرد.

نگرانیهایی پیرامون انتخابات پارلمانی هفته جاری در هلند وجود دارد که با اختلافهای سیاسی مواجه است زیرا احزاب اصلی برای تشکیل یک ائتلاف منسجم در کشمکش مانده اند.

اما این انتظار که بانک مرکزی آمریکا در نشست هفته جاری خود افزایش نرخهای بهره را تصویب خواهد کرد، مانع رشد قیمت طلا شده است. طلا به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا فوق‌العاده حساس است، زیرا نرخ‌های بهره بالاتر به جذابیت سرمایه‌گذاری در این فلز ارزشمند که سوددهی ندارد، لطمه می‌زند و از سوی دیگر از ارزش دلار که این فلز به آن معامله می‌شود، پشتیبانی می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران احتمال افزایش نرخهای بهره در نشست هفته جاری بانک مرکزی آمریکا را ۱۰۰ درصد برآورد می کنند.

در این بین ذخایر طلای "اس پی دی آر گولد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت حمایت طلا در جهان است، روز جمعه ۱.۰۶ درصد کاهش یافت و به ۸۲۵.۲۲ تن رسید.

آمار کمیسیون معاملات آتی کالاهای آمریکا هم نشان داد شمار قراردادهای خرید طلا در بازار نیویورک در هفته گذشته کاهش یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۷.۰۶ دلار رسید. هر اونس پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش، ۹۴۴.۶۰ دلار معامله شد و هر اونس پالادیوم با ۰.۷ درصد افزایش، ۷۴۹ دلار بود.

در گروه: عمومی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: ایسنا
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها