Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
23

مدیرعامل سابق فولاد هرمزگان گفت:امروز که از فولاد هرمزگان می‌روم، محصول دپوی شرکت تقریبا خالی شده و  برای دو ماه هم محصولات پیش‌فروش شده است.

امیرمسعود هراتیان در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سابق و جدید فولاد هرمزگان اظهاراتی را مطرح که اهم آنها به شرح زیرند:

- در ابتدای ۹۴ که فولاد هرمزگان را تحویل گرفتم، آن سال سخت‌ترین سال فولاد در ایران و جهان بود. قیمت فولاد در جهان بسیار پایین و فروش داخلی هم راکد بود.

- در انبارهای شرکت ۵۵۰ هزار تن اسلب دپو بود و بدهی زیادی هم داشتیم. دستور مسوولان فولاد مبارکه به من حل این مشکلات بود. اولویت من هم صرفه‌جویی قابل توجه و کاهش قیمت تمام شده بود.

- در حوزه خرید مقادیر زیادی گندله بی‌کیفیت هندی در بخش انباشت و برداشت وجود داشت که روند تولید را مختل کرده بود. ضمن اینکه این میزان گندله با قیمت بسیار زیاد خریده شده بود که برای خرید آن هم وام با بهره سنگین گرفته شده بود.

- قیمت تولید اسلب آن زمان برای فولاد هرمزگان ۱۴۰۰ تومان بود که بسیار زیاد بود.

- اولین دستور به ما ممنوعیت واردات گندله خارجی بود. برای بسیاری این کار غیرممکن و رویایی بود. به این ترتیب گندله را از داخل خریدیم.

- در این ۲۰ ماه به غیر از یک کشتی که از قبل خریده شده بود یک گرم گندله وارد نکردیم و تمام نیاز خود را از معادن داخلی تامین کردیم.

- قیمت تولید ما الان به ۱۰۳۰ تومان رسیده است که کار بزرگی است.

- امروز صادرات فولاد هرمزگان رونق زیادی دارد. سال قبل صادرات استان هرمزگان ۵۳۰ درصد رشد داشت که سهم فولاد هرمزگان از این رشد ۵۱۰ درصد بود.

- امسال صادرات فولاد هرمزگان به حدود یک میلیون تن می‌رسد.

- در سفر آقای روحانی به ایتالیا بعد از برجام، فولاد هرمزگان گل برجام را چید. در آن سفر تفاهم‌نامه توسعه فولاد هرمزگان امضا شد و به قرارداد هم تبدیل شد. با این پروژه ظرفیت فعلی فولاد هرمزگان دو برابر می‌شود. جالب اینجاست که طی کمتر از ۸ ماه این تفاهم‌نامه به قرارداد تبدیل شد.

- قرار است به زودی با حضور رییس جمهوری کلنگ‌زنی این پروژه انجام شود و این پروژه عظیم هدیه‌ای است به مردم هرمزگان

در گروه: فولاد
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: ماین نیوز
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها