Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
06

به گزارش استیل ایران، امروز 6 خرداد ماه بیست و نهمین نشست هم اندیشی رسته نوردکاران مقاطع طویل در دفتر انجمن برگزار شد.
حمید رضا طاهری زاده نایب رئیس انجمن در خصوص این جلسه گفت: این جلسه با محوریت کمبود شمش در داخل کشور برگزار شد چرا که در حال حاضر تقریبا اصلا شمش از کوره های قوس با کیفیت بالا در بازار وجود ندارد و عمده تولیدات کارخانجات ذوب صادر می شود که در صدر صادر کنندگان فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان و ذوب آهن پاسارگاد هستند.
وی همچنین افزود: طبق گزارشات رسیده در هفته گذشته 70 درصد از کارخانجات نوردی به دلیل مشکل تامین مواد اولیه غیر فعال بودند.
نایب رئیس انجمن با اشاره به جلسه هفته گذشته انجمن با وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در این جلسه تقاضا شد تا بخشی از شمش های صادراتی به تولیدکنندگان داخل تخصیص یابد و در جلسه امروز نیز مقرر شد تا نوردکاران آمار دقیقی از موجودی و کمبود شمش خود را به انجمن اعلام نمایند تا انجمن طی مکاتباتی با وزارت صمت پیگیر تامین شمش داخل کشور شود چرا که آمار تولید میلگرد به دلایل کمبود تقاضا در بازار داخل و کمبود شمش با کیفیت در کشور به شدت کاهش پیدا کرده است.
وی همچنین عنوان کرد: طبق ماده 37  قانون رفع موانع تولید، در خصوص کالاهایی که صنایع پایین دستی دارند، اولویت با تامین مواد اولیه در داخل کشور است.
طاهری زاده در خصوص تصمیم جلسه برای حل این مشکل گفت: در حال حاضر منتظر برگزاری جلسه رسته ذوب در بعد از ظهر امروز خواهیم بود و همچنین با توجه به خروجی جلسه فردا که در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور واحدهای تولیدکننده شمش برگزار می شود، تصمیم گیری های لازم را انجام می دهیم

در گروه: اخبار خاص
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: استیل ایران
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها