Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
25

کارشناس خرید مواد اولیه و انرژی از پیش تازی فولاد مبارکه در خرید برق از بورس انرژی برای اولین بار خبر داد و گفت: با خرید برق از بورس انرژی، علاوه بر صرفه جویی اقتصادی برای شرکت فولاد مبارکه، امکان حمایت از بخش خصوصی برای تولید برق، رونق بورس انرژی و همچنین شفاف سازی و ایجاد فضای رقابتی سالم فراهم شد.

بشیر صادقی افزود: باتوجه به تفاوت چشمگیر قیمت برق در بورس انرژی نسبت به قیمت فروش دیگر منابع تأمین، شامل شرکت برق و شرکتهای خصوصی، فولاد مبارکه برای اولین بار در کشور مقدار ۱۰ مگاوات برق مصرفی خود را ازطریق بورس خریداری کرد. این امر کاهش هزینه ای بیش از ۳۶ درصد برای فولاد مبارکه به همراه داشت و باعث دلگرمی بخش خصوصی برای فروش مستقیم برق نیز شده است که انشاءالله به رونق بیشتر بورس انرژی نیز خواهد انجامید.

وی تصریح کرد: باتوجه به سیاستگذاری وزارت نیرو جهت تأمین برق مصرف کنندگان بزرگ ازطریق قراردادهای دوجانبه با نیروگاه ها، شرکت فولاد مبارکه از همان ابتدا به دنبال عملیاتی کردن این قراردادها بود؛ به طوریکه این شرکت به عنوان اولین شرکت عمدۀ مصرف کنندۀ برق، اولین قرارداد دوجانبۀ برق را در سال ۹۴ به امضا رساند و متعاقب آن قرارداد دیگری را نیز جهت تأمین برق خود منعقد کرد.

کارشناس خرید مواد اولیه و انرژی خاطرنشان کرد: به دلیل مزایای ثبت قراردادهای دوجانبۀ برق در بورس و با انجام جلسات مشترک کارگزاری مبین سرمایه، بورس انرژی و شرکت فولاد مبارکه سرانجام در تاریخ۱۲/۰۴/۹۶، اولین قرارداد دوجانبۀ خرید برق از بورس انرژی را برای شرکت فولاد مبارکۀ اصفهان، با کارگزاری مبین سرمایه، منعقد کردند و شرکت فولاد مبارکه مثل گذشته در این زمینه هم پیش تازی خود را نشان داد.

وی در ادامه به مزایای این قراردادها اشاره کرد و گفت: از جمله مزایای این قراردادها میتوان انعطاف پذیر بودن و امکان تأمین برق بازه های مختلف زمانی را نام برد، ضمن اینکه پرداخت در این قراردادها مستقیما با نیروگاه در ارتباط است؛ بنابراین، طبیعتا انعطاف پذیری بیشتری در قیمت و نحوۀ پرداخت وجود دارد و در صورت خرید با قیمت مناسب میتواند صرفه جویی زیادی در هزینه های مصرف کنندگان بزرگ به همراه داشته باشد؛ مضاف بر اینکه برای فروشنده نیز به دلیل معافیت ۱۰ درصدی مالیاتی بابت فروش برق در بورس میتوان قیمت های مناسب تری را هم از نیروگاه انتظار داشت.

صادقی خاطرنشان کرد: باتوجه به مزیتهای متعدد انجام معاملات دوجانبه در بورس انرژی، به نظر میرسد در آیندۀ نزدیک، این بازار جذابیت های بیشتری برای مصرف کنندگان بزرگ برق ایجاد کند و بخش بزرگی از برق مصرفی آنها ازطریق قراردادهای دوجانبه در بورس انرژی تأمین شود.

در گروه: فولاد
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: فولادنیوز
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها