Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
21

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار با موقعیت مناسب و همجوار آبهای آزاد اقیانوس هند پیوند دهنده بازارهای قفقاز، شرق اروپا و آسیای میانه است که با تکمیل ظرفیت هشت و نیم میلیون تنی فولاد قادر به ایفای نقش ملی می شود.


عبدالرحیم کردی اظهار کرد: چابهار راه مطمئن، کم هزینه و امن برای انتقال کالاهای مورد نیاز کشورهای منطقه به ویژه ارتباط دهنده کشورهای حاشیه اقیانوس هند به آسیای میانه است.

وی با اشاره به موقعیت بین المللی این کریدور افزود: چابهار فاصله نزدیکی با عمان و کشورهای حاشیه اقیانوس هند دارد و راه مناسب و کم هزینه برای ارتباط بسیاری از این کشورها به آسیای میانه است، چابهار علاوه بر زیرساخت های مناسب بندری و توانایی تخلیه و بارگیری سالانه بیش از هشت و نیم میلیون تن کالا؛ از معافیت های مالیاتی و گمرکی 20 ساله برخوردار است.

رئیس هیئت مدیره منطقه آزاد چابهار ادامه داد: بندر چابهار یکی از چهار راههای اصلی کریدور تجارت جهانی و از موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری، تجارت، بازرگانی، ترانزیت کالا و کشاورزی برخوردار است.

وی با بیان اینکه بیش از سه هزار شرکت داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در سطح منطقه آزاد چابهار ثبت شده است، خاطرنشان کرد: از همه سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت می شود برای حضور و فعالیت تجاری و اقتصادی در منطقه آزاد چابهار حضور پیدا کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: پروژه های مهمی در چابهار نظیر فولاد، پتروشیمی و طرح های بزرگ و کوچک اشتغالزا در حال ساخت است، کالاهای تولیدی به ویژه معادن افغانستان از طریق بندر چابهار به دنیا صادر خواهد شد و بسیاری از کشورهای آسیای میانه می توانند صادرات و واردات کالاهای خود را از طریق این بندر انجام دهند.

کردی تاکید کرد: منطقه آزاد چابهار برای ایفای نقش در اقتصاد ملی طرح های بزرگی نظیر پتروشیمی با ظرفیت هشت و نیم میلیون تن و فولاد با ظرفیت 10 میلیون تن پیش بینی شده است.

در گروه: فولاد
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: دانا
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها