Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
14

میثم چعبی، رئیس فروش داخلی شرکت فولاد هرمزگان جنوب در خصوص دستورالعمل هایی که وزارت صمت برای عرضه های شرکت های فولادی وضع کرده است، عنوان کرد: ماده پنجم اجرایی این دستورالعمل هر تولیدکننده یا نوردکار را ملزم به عرضه تمام محصولات خود در بورس کرده است و نوردکارانی که وارد بورس می شوند و این محصولات را می خرند موظفند ۷۰ درصد این محصولات را در بورس عرضه کنند. در حالی که بیشتر نوردکاران امکان خرید مستقیم و ورود به بورس را ندارند.

وی عنوان کرد: در این دستور العمل اضافه شده است که هر نوردکار فقط یک شرکت سرمایه گذار را می تواند به عنوان خریدار معرفی کند که این موضوع محدودیت هایی برای عرضه کنندگان و همچنین رانت هایی ایجاد می کند.

این مدیر فولادی خاطرنشان کرد: اینکه این دستورالعمل که شرکت ها را مجبور کرده که با ارز ۴۲۰۰ عرضه داشته باشند باعث شکاف قیمتی شده و از آنجا که بازده بهینه سازی تولیدکننده را دچار مشکل می کند به ضرر تولیدکننده و مصرف کننده می شود.

وی در پایان عنوان کرد: انتظار ما از وزارت صنعت این است که محصولات مان با قیمت واقعی در بورس عرضه کنیم و همچنین بتوانیم گریدهای ویژه را در بازار  عرضه کنیم. دستورالعمل ها باید به گونه ای اصلاح بشود که شرکت هایی که گریدهای ویژه تولید می کنند، قیمت های متفاوتی دارند و نمی توانند در بورس عرضه کنند را هم در نظر بگیرد.

در گروه: فولاد
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: چیلان
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها