Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
12

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: این شرکت برای مقابله با مشکلات ناشی از تحریم، بازارهای فروش خود را به سمت جنوب شرق آسیا سوق داده است.

حمیدرضا عظیمیان در خصوص تحریم صنعت فولاد در سال جاری و اثرات آن اظهار کرد: صنعت فولاد یکی از صنایع مهم کشور بوده و جایگاه درخشان تولید فولاد ایران در دنیا باعث شد تا این صنعت به عنوان اولین هدف تحریمی امریکا مورد تمرکز وزارت خزانه‌داری ایالات متحده قرار گیرد.

مدیرعامل فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: تلاش آمریکا در ایجاد تحریم‌های سنگین علیه صنعت فولاد ایران نیز نتوانست خللی در اراده پولادین، فعالان صنعت فولاد در ایران ایجاد کند و تمام تلاش فولادسازان ایرانی بر استفاده از ظرفیت‌های موجود برای دور زدن تحریم‌ها و بهره بردن از ظرفیت‌های قانونی برای صادرکردن محصولات متمرکز شد.

وی ادامه داد: بر همین اساس، با وجود عقب نشینی برخی کشورهای شمال اروپا و همچنین کانادا در خرید فولاد ایرانی، صادرات این محصول به کشورهای جنوب اروپا ادامه دارد.

عظیمیان در ادامه افزود: فولاد مبارکه برای مقابله با مشکلات ناشی از تحریم، بازارهای فروش خود را به سمت جنوب شرق آسیا سوق داده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه رشد متوازن صنعت فولاد را راهی برای برقراری رشد پایدار در اقتصاد عنوان کرد و گفت: برای خلق ارزش افزوده بالا برای اقتصاد کشور، باید صنعت فولاد به صورت متوازن رشد کند و همه اجزای آن به تناسب یکدیگر رشد کنند.

وی با انتقاد از صدور برخی مجوزهای تولید فولاد متذکر شد: وقتی شرکت‌های معدنی، مجاز به تولید فولاد شوند، عدم توازن به کل صنعت فولاد سرایت می‌کند و باعث بروز مشکل برای فولاد سازان می‌شود.

عظیمیان خاطرنشان کرد: مصوبه اخیر وزارت صنعت در خصوص استفاده از ارز حاصل از صادرات برای تأمین کالاهای مورد نیاز این صنعت نیز اتفاق مثبتی است که می‌تواند به رفع قسمتی از مشکلات این صنعت کمک کند.

در گروه: فولاد
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: فارس
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها