Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
18

محمد ابکا مدیرعامل شرکت مهندسی بین المللی فولاد تکنیک و مشاور طرح جامع فولاد گفت: اتفاقی که در سال های اخیر در زنجیره فولاد رخ داده که البته در این سال ها بر روی آن کار شده، عدم توازن در زنجیره ارزش است.

وی افزود: بخشی از دلایل عدم توازن در زنجیره فولاد، به صدور حجم وسیع مجوزها در کشور و بعضا غیرفعال بودن برخی از این واحدها باز می گردد که البته با ابطال بعضی از آنها، چالش مربوطه برطرف شد.

ابکا تصریح کرد: انتظار حلقه های مختلف زنجیره ارزش فولاد از دولت این است که این عدم توازن را با جدیت پیگیری و برقرار نماید. دولت، ایمیدرو و شرکت ملی فولاد در این سال ها زمان زیادی را بر روی زنجیره فولاد و برقراری و بازگشت توازن در آن صرف کرده اند و موفق نیز بوده اند و هر چه به سمت برقراری توازن پیش می رویم شاهدیم که نارضایتی کاهش می یابد.

وی ادامه داد: در بخش توازن زنجیره فولاد، بزرگترین گلوگاه، بحث سنگ آهن است و در پی این نگرانی بود که ایمیدرو به فکر طرح مطالعاتی و اکتشافات افتاد و اکتشافات ۲۵۰ هزار کیلومترمربعی را در دستور کار قرار داد و آغاز کرد. از اینرو امیدواریم که در این محدوده وسیع، حجم عظیمی از ذخایر مواد معدنی شناسایی شود که سنگ آهن نیز جزو آن خواهد بود و چه بسا در چند نقطه امیدبخش در ایران ذخایر خوب سنگ آهن شناسایی شده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی بین المللی فولاد تکنیک و مشاور طرح جامع فولاد در خاتمه گفت: چنانچه مسئله سنگ آهن حل نشود شاهد توقف کل زنجیره متوقف بعد از رسیدن به سند چشم انداز خواهیم بود. براساس مطالعات و محاسبات انجام شده، ذخیره فعلی سنگ آهن کشور تنها ۸ یا ۱۰ سال بعد از افق ۱۴۰۴ جوابگوی نیاز واحدهای فولادی خواهد بود.

در گروه: فولاد
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: چیلان
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها