Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل فولادی در مورد بخشنامه عجیب وزارت صمت جلسه اضطراری برگزار می‌کنند
 

شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل فولادی در مورد بخشنامه عجیب وزارت صمت جلسه اضطراری برگزار می‌کنند

شنبه، 20 اردیبهشت 1399 | Article Rating

جلسه اضطراری مدیران عامل شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل فولادی، ساعت ۱۴ روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت در محل انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برگزار می‌شود. در اواخر هفته گذشته، داریوش اسماعیلی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت طی نامه‌ای بسیار عجیب، واحدهای تولیدکننده میلگرد و تیرآهن را به این ملزم کرد که تنها ۲۵ درصد تولید خود را به صادرات اختصاص دهند. این بخشنامه، که معنای آن کاهش صادرات فولاد کشور در سال ۹۹ است، اعتراض‌ها و انتقادات گسترده واحدهای تولیدکننده مقاطع طویل فولادی را درپی داشته است.

در این نامه، وزارت صمت از واحدهای تولیدکننده میلگرد و تیرآهن خواسته که کف عرضه محصولات خود در بورس کالا را معادل ۶۰ درصد تولید خود در سال جاری قرار دهند. در این نامه عجیب آمده است: «واحدهای تولیدکننده میلگرد و تیراهن در حال حاضر می‌توانند برای ۲۵ درصد تولید خود جهت صادرات برنامه‌ریزی نمایند و برای مابقی تولید در کارگروه تنظیم بازار تصمیم‌گیری خواهد شد».

دکتر بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد امروز در خصوص بخشنامه جدید وزارت صمت مبنی بر الزام تولیدکنندگان مقاطع طویل فولادی به صادرات تنها ۲۵ درصد از تولیدات آن‌ها، اظهار داشت: متأسفانه به جای مشوق، سنگ جلوی پای صادرکنندگان فولاد کشور می‌گذارند و تصمیماتی که گرفته می‌شود درست برعکس نیازهای صنعت فولاد است. به گفته سبحانی، با محدودیت‌های موجود، جهش تولید در صنعت فولاد به خطر می‌افتد.

تصاویر
  • شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل فولادی در مورد بخشنامه عجیب وزارت صمت جلسه اضطراری برگزار می‌کنند
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آخرین خبرها