Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
01

محمد سیاوشی، مدیرکل دفتر مهندسی حمل و نقل راه آهن، خبر داد که به زودی با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و انجمن تولیدکنندگان فولاد، کمیته مشترکی بین شرکت راه‌ آهن و جامعه فولاد تشکیل می‌شود که وظیفه آن، استفاده از ظرفیت‌های حمل و نقل ریلی و توسعه این ظرفیت‌ها در جهت رشد هرچه بیشترِ صنعت فولاد و صنایع معدنی است.

محمد سیاوشی در مورد تشکیل این کمیته مهم گفت: این کمیته به میزبانی انجمن فولاد و بین شرکت راه آهن و جامعه فولاد تشکیل می‌شود. در حال حاضر، ۷۰ درصد بازار حمل و نقل ریلی به شرکت‌های فعال در زنجیره فولاد اختصاص یافته و با همکاری جامعه فولاد کشور و شرکت راه آهن، می‌توان از ظرفیت‌های خالی شبکه ریلی کشور استفاده کرد یا با سرمایه‌گذاری شرکت‌های فولادی، این ظرفیت‌ها را در جهت افزایش بهره‌وری، توسعه داد.
مدیرکل دفتر مهندسی حمل و نقل راه آهن افزود: در تفاهم‌نامه‌ای که به زودی بین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران امضاء می‌شود، تعهدات هریک از طرفین، تعریف و پیگیری می‌شود، و کمیت‌های تشکیل می‌شود که حلقه وصل صنعت فولاد و راه آهن خواهد بود.
حمل و نقل ریلی، راهی برای توسعه بیشتر صنعت فولاد
محمد سیاوشی در مورد رابطه صنعت فولاد و حمل و نقل ریلی کشور اظهار داشت: با این که زنجیره فولاد، بیشترین سهم را از ظرفیت بار جابجاشده توسط سیستم حمل و نقل ریلی کشور دارد، اما رابطه بین این صنعت و سیستم حمل و نقل ریلی، می‌تواند رشد و توسعه بسیار بیشتری پیدا کند و این هم به نفع شرکت‌های فولادی است و هم به توسعه بیشتر حمل و نقل ریلی منجر می‌شود.
مدیرکل دفتر مهندسی حمل و نقل راه آهن اضافه کرد: فروش بسیاری از شرکت‌های فولادی در حال حاضر بر مبنای «ایکس وُرک» یا «فروش درب کارخانه» است. با استفاده از حمل و نقل ریلی، این سیستم فروش می‌تواند تغییر کند و به‌عنوان مثال، شرکت‌های فولادی با احداث انبارهایی در مرزها در کنار ریل، می‌توانند فروش خود به مشتریان خارجی را افزایش دهند و این امر باعث افزایش صادرات فولاد خواهد شد.
وی عنوان کرد: ظرفیت‌های همکاریِ بسیاری بین جامعه فولادی و سیستم حمل و نقل ریلی کشور وجود دارد که احداث انبار در کنار خطوط ریلی و بهبود سیستم فروش محصولات فولادی تنها یکی از آن‌ها است. شرکت‌های فولادی می‌توانند در توسعه خطوط ریلی و افزایش ظرفیت ناوگان ریلی کشور سرمایه‌گذاری کنند و از این طریق، بهره‌وری خود را بالا ببرند و هزینه‌هایشان را کاهش دهند.
مدیرکل دفتر مهندسی حمل و نقل راه آهن در پایان تأکید کرد: ایجاد کمیته‌ مشترک بین جامعه فولاد و شرکت راه آهن، که به زودی با امضای تفاهم‌نامه بین شرکت راه آهن و انجمن فولاد کلید می‌خورد، گام مهمی هم در راستای توسعه سیستم حمل و نقل ریلی کشور و هم رشدِ هرچه بیشتر صنعت فولاد کشور است.

در گروه: فولاد
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم | | منبع: چیلان
| نظر (0) RSS comment feed

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

آخرین خبرها