شماره: 19196
1401/04/25
روند قیمت فولاد صادراتی ایران/ بازار جهانی فولاد همچنان در فاز «خرسی» + نمودار
روند قیمت فولاد صادراتی ایران/ بازار جهانی فولاد همچنان در فاز «خرسی» + نمودار

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۵۲۵ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۴۹۰ تا ۵۱۷ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۱۵ تیر، تغییری نشان نمی‌دهد.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت اسلب صادراتی CIS با کاهش ۱.۹ درصدی به ۵۱۰ دلار به ازای هر تن رسید. قیمت شمش صادراتی CIS نیز از ۵۶۳ دلار به ازای هر تن به ۵۶۷ دلار رسید. در هفته گذشته، قیمت سی‌‌اف‌آر بیلت وارداتی چین با کاهش ۸.۹ درصدی به ۴۸۰ تا ۴۹۰ دلار به ازای هر تن رسید. میانگین ماه گذشته قیمت بیلت وارداتی چین ۵۶۱ تا ۵۷۲.۵ دلار به ازای هر تن بوده و کاهش بیشتر قیمت فولاد در این کشور به دلیل کاهش فعالیت‌های اقتصادی چین و کند شدن رشد اقتصادی این کشور صورت گرفته است.

در مجموع، نگرانی‌ها نسبت به وقوع رکود در اقتصاد جهانی افزایش یافته و این امر در کنار اختلال در زنجیره تولید کالاها به واسطه جنگ اوکراین و تحریم‌های روسیه و سیاست‌های انقباضی دولت‌ها، کاهش قیمت فولاد را درپی داشته است.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

حق انتشار محفوظ است ©