Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
در جلسه هماهنگی مدیران بومی سازی زنجیره آهن و فولاد چه گذشت
 

در جلسه هماهنگی مدیران بومی سازی زنجیره آهن و فولاد چه گذشت

ﺳﻪشنبه، 12 بهمن 1400 | Article Rating

کمیته بومی سازی زنجیره آهن و فولاد دیروز 10 بهمن ماه سال جاری به میزبانی ایمیدرو و با حضور مدیران انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و همچنین مدیران و کارشناسان بومی سازی و تحقیق و توسعه شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد هرمزگان، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، هلدینگ میدکو، فولاد اکسین، آهن و فولاد ارفع، سنگ آهن سنگان، سنگ آهن گهر زمین، سرمایه گذاری پارسیان، ایریسا و ایمپاسکو بصورت حضوری و مجازی برگزار شد.

مهندس یونسیان، مشاور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در این جلسه با اشاره به متفاوت بودن جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد نسبت به سایر نمایشگاه ها، این رویداد بزرگ ملی را نمادی از اقدامات جهادی و هدفمند شرکت های معدن و صنایع معدنی کشور در راستای توسعه ساخت داخل دانست و گفت: از سال ۹۷ که اولین دوره این جشنواره و نمایشگاه به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برگزار شده، ایمیدرو نیز با حمایت از نهضت بومی سازی و ساخت داخل، کمیته ای را با مشارکت واحدهای بزرگ معدن و صنایع معدنی کشور و همچنین انجمن فولاد تشکیل داده تا روند بومی سازی و توسعه تکنولوژی در زنجیره آهن و فولاد پایش شده و موانع احتمالی برطرف و هم افزایی لازم بین واحدها ایجاد شود.

مشاور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در امور بومی سازی و ساخت داخل اضافه کرد: جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران هر ساله با رویکردی متفاوت و کاملا عملیاتی برگزار می شود که در آن با ارائه فرصت های ساخت داخل توسط تولیدکنندگان زنجیره فولاد، از توانمندی های تامین کنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان کشور در جهت تقویت تولید بهره برداری می شود.

وی با اشاره به برگزاری میز تعمیق ساخت داخل زنجیره آهن و فولاد در جشنواره ملی فولاد گفت: تفاهم نامه ها و قراردادهای مهمی در دوره های گذشته این جشنواره در راستای تقویت ساخت داخل امضا شده که خوشبختانه همه آن ها اجرایی شده است. یونسیان افزود: در این جلسه هر یک از شرکت ها گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه بومی سازی را ارائه نمودند و قرار شد تفاهم نامه ها و قراردهای اجرایی مهم خود با تامین کنندگان داخلی را با ذکر صرفه جویی ارزی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا میز تعمیق ساخت داخل در سومین دوره جشنواره ملی فولاد هم به صورت موثر و عملیاتی برگزار شود.

مشاور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در امور بومی سازی و ساخت داخل همچنین از آغاز بهره برداری از فاز تکمیلی سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد در سومین جشنواره ملی فولاد خبر داد و گفت: در فاز اول این سامانه بیش از ۲۶ هزار کد کالایی توسط تولیدکنندگان و تامین کنندگان درج شد و اکنون در فاز تکمیلی، به هم رسانی نیازها و توانمندی ها در قالب پلتفرم صورت خواهد پذیرفت.

شایان ذکر است در این جلسه هر یک از مدیران بومی سازی و تحقیق و توسعه شرکت های بزرگ زنجیره آهن و فولاد، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده، پیشنهاداتی در جهت برگزاری موثرتر سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران ارائه کردند.

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد بومی سازی، افزایش توان تامین و توسعه تکنولوژی از ۱۹ تا ۲۱ بهمن ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

تصاویر
  • در جلسه هماهنگی مدیران بومی سازی زنجیره آهن و فولاد چه گذشت
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آخرین خبرها