Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
در اختتامیه نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران چه گذشت؟
 

در اختتامیه نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران چه گذشت؟

شنبه، 23 بهمن 1400 | Article Rating

مراسم اختتامیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با حضور مدیران عامل شرکت‌های تولید کننده فولاد کشور، کارشناسان و متخصصان صنعت فولاد کشور در هتل المپیک تهران به کار خود پایان داد.

 این جشنواره توسط انجمن فولاد ایران در هتل المپیک تهران روزهای ۱۹ تا ۲۱ بهمن ماه سال‌جاری برگزار شد.

در آخرین روز این جشنواره بهادر احرامیان نایب رییس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گزارشی ذز خصوص این جشنواره ارائه داد.

وی گفت:استقبال از سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران فراتر از حد انتظار بود، در ۳ روز گذشته ۳۲ تفاهم‌نامه بین شرکت‌های فولادی و معدنی و تأمین‌کنندگان زنجیره آهن و فولاد با صرفه‌جویی بیش از ۳۳۶ میلیون یورویی امضا شد. این تفاهم‌نامه‌ها همگی به قراداد نهایی منجر می‌شود.

شناخت تامین‌کنندگان، ساختار سازی بومی‌سازی و … آینده صنعت فولاد را تضمین می‌کند

در ادامه دکتر مجتبی توانگر رییس کمیته اقتصاد انرژی مجلس در آیین اختتامیه سومین نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی گفت: برگزاری بیش از ۳۰ کارگاه انتقال دانش و تجربه در طول سه روز برگزاری جشنواره ملی فولاد، نشان دهنده اهمیت «دانش» در بحث بومی سازی است.

وی افزود: شناسایی تأمین کنندگان، ساختار سازی برای توسعه بومی سازی همانند راه اندازی سامانه جامع بومی سازی و توسعه تکنولوژی در زنجیره آهن و فولاد و سایر اقدامات در این حوزه که تبلوری از آن در جشنواره ملی فولاد نشان داده شده، آینده درخشان این صنعت بزرگ را تضمین می کند.

صادقی نیارکی: جشنواره ملی فولاد در حافظه تاریخی صنعت کشور ثبت خواهد شد

دکتر صادقی نیارکی معاون سابق وزارت صمت و عضو هیات عامل ایدرو در آیین اختتامیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت: صنعت فولاد، پتروشیمی و نفت و گاز پیش‌تازان بومی‌سازی و تعمیق ساخت داخل در سالیان اخیر بوده‌اند. صنعت ساخت هم‌اکنون با صنعت کامودیتی ممزوج شده است.

وی گفت:این رویداد و اثراتی که در حوزه صرفه‌جویی ارزی و حمایت از تامین‌کنندگان داخلی حاصل کرد، در حافظه تاریخی صنعت آهن و فولاد ایران ثبت خواهد شد.

امضای ۹ تفاهم نامه‌ برای ارتقای دانش و صنعت بومی فولاد کشور

در ادامه اختتامیه سومین جشنواره فولاد اختتامیه ۹ تفاهمنامه  بین شرکت های فولادی با تامین کنندگان داخلى امضا شد .

همچنین در پایان این جشنواره با رونمایی کتاب تکنولوژی فولادسازی نوشته مهندس اسدالله فرشاد از دست اندرکاران صنعت فولاد کشور و شرکت های فعال در حوزه معدنی و فولادی کشور با اهدای لوح قدردانی شد.

از تامین کنندگان برتر شرکت‌هاى فولادى تقدیر شد

این تقدیر در سه دسته تولیدکنندگان برتر در زمینه مواد اولیه و مصرفى، سازندگان برتر در زمینه قطعات و تجهیزات، تامین کنندگان برتر در زمینه تحقیق، توسعه و تکنولوژى و همچنین از تامین کنندگان برتر در سال هاى ٩٩و ١۴٠٠ به عنوان اولین همکارى تقدیر به عمل آمد.

در پایان مراسم اختتامیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از اصحاب رسانه نیز تقدیر به عمل آمد.

تصاویر
  • در اختتامیه نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران چه گذشت؟
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آخرین خبرها