Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جستجو
اخبار
نقاط مثبت و منفی بخشنامه اخیر وزارت صمت/ عرضه‌‌ها باید بر اساس ۸۰ درصد تقاضا باشد نه تولید
 

نقاط مثبت و منفی بخشنامه اخیر وزارت صمت/ عرضه‌‌ها باید بر اساس ۸۰ درصد تقاضا باشد نه تولید

چهارشنبه، 09 آذر 1401 | Article Rating

دکتر بهرام سبحانی، رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در خصوص بخشنامه کف عرضه‌های ابلاغی اخیر وزارت صمت برای محصولات زنجیره فولاد به  چیلان  گفت: این‌که نهایتاً وزارت صمت پذیرفته است که عرضه کل محصولات تولیدی در بورس کالا عملی نیست یک گام مثبت رو به جلو است.

دکتر سبحانی افزود: کاهش کف عرضه فولادسازان القایی که به دلیل مولفه‌های خاص تولید و بازار آنها مورد درخواست انجمن فولاد بود، اقدام مثبتی در شرایط فعلی بازار فعلی است.

رئیس انجمن فولاد در ادامه خاطرنشان کرد: نظر کارشناسی انجمن این است که به منظور ایجاد رقابت واقعی، عرضه‌ها در بورس کالا حدود ۸۰ درصد تقاضا باشد. وی افزود: با این مدل، عرضه‌ها نه به صورت قطره چکانی خواهد بود که موجب افزایش قیمت‌ها شود و نه تولیدکنندگان مکلف به عرضه بیش از نیاز می‌باشند که در نهایت منجر به عدم رقابت شود، مسئله‌ای که در این یک‌ساله در آمارهای معاملات بورس کالا خودش را نشان داده است.

دکتر سبحانی خاطر نشان کرد: به نظر می رسد در برخی جزئیات کف عرضه ابلاغی، همچون ضریب ۸۰ درصدی “تولید” تعیین شده برای عرضه شمش قوسی، کار کارشناسی بیشتری نیاز است چرا که به طور مثال در این مورد، ۸۰ درصد تولید از صد در صد نیاز کارخانجات نوردی مصرف کننده این شمش ها بیشتر است.

وی افزود: در چند مورد دیگر نیز چنین نکاتی وجود دارد و لذا رایزنی های انجمن فولاد با وزارت صمت در سطوح عالی و کارشناسی جهت تنظیم بهینه زنجیره فولاد ادامه دارد.

تصاویر
  • نقاط مثبت و منفی بخشنامه اخیر وزارت صمت/ عرضه‌‌ها باید بر اساس ۸۰ درصد تقاضا باشد نه تولید
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آخرین خبرها